Catasetum

Catasetum, Clowesia, Cycnoches, Galeandra, Mormodes ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Šilingė, mozaika, Urze, EvaJa, Ramsis

Vartotojo avataras
Urze
Pranešimai: 546
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:58 am
Miestas: Vilnius

Catasetum

Standartinė Urze »

vilmis rašė:Radau šiek tiek info apie katūsių (berods taip lietuviškai vadinami - jei nieko nepainioju :lol: ) auginimą:

http://www.clanorchids.com/culture/cataset.htm
misterija rašė:Catasetum'ai man dar nėra labai pažįstami, tačiau susidarė tokia nuomonė: pačios morkos (stiebai) gali būt ir 5 cm, ir 20 cm aukščio, priklauso nuo rūšies, prasidėjus augimui ir suvešėjus lapams augalo apimtis padidėja gerokai, priklausomai nuo sąlygų ir trešimo. Nuo suteiktų tinkamų sąlygų naujas stiebas gali pralenkti ūgiu senesnį stiebą, kuris galėjo būti laikomas suaugusiu (FS) dėl seno žiedynstiebio pėdsakų.

Mano pastebėjimai apie catasetumus dar kiek abstraktūs, nes tik vienas augalas antrą sezoną augą, o kiti pirmą.
Pirmiausia, augimas prasideda vėliau nei pavasaris ateina.
Tam, kuris jau antrą sezoną auga, taikau sausesnį režimą nei įpratus taikyti Cycnoches, nes pernai nauji ūgliai šaknų taip ir neužsiaugino, jos pradėjusios tik augti ir pasiekusios substratą užjuoduodavo. Nepaisant to, bešakniai ūgliai užaugo, nors ir nepasiekė ankstesnių ūglių dydžio. Šiemet situacija kartojosi, kol nesumažinau laistymo, ir padariau, ko labai nemėgstu - morkų pagrindus apdėliojau puriais kiminais. Tai panašu, kad catastumui patiko - augam ir šaknis auginamės.
Kitas catasetumas, kur anksčiau stiklinėje demonstravau, turi jau smagiai paaugusį ūglį su smagiai sulindusiomis šaknimis, bet tas naujasis auginasi dar du. :scratchheadyellow: Žinau, kad catasetumai yra linkę daugiau ūglių augintis, bet kad iš jauno... Pažiūrėsim, kas iš to bus.
Paskutinis įsigytas, C. saccatum, susidedantis iš dviejų atskirų morkų, tai viena morka turi normalų augantį ūgliuką, kita turi užstrigusį spuogą, tai čia didelių vilčių nededu, nes pati morka gerokai nujuosusi.

Pati nelabai įsivaizduoju, kada pas catasetumus turi prasidėti žydėjimas, žinau, kad dažniausiai pavasarį, bet kaip ta visa seka turi praeiti, man dar mįslinga.
Catasetum žadinimo būdas ir rezultatas buvo maždaug po 3 savaičių.
2012-05-01 13.50.002.jpg
2012-05-01 13.50.002.jpg (64.19 KiB) Peržiūrėta 679 kartus(ų)
Eliss rašė:Vienam puslapy ir rašo, kad negalima lieti tol, kol nauji ūgliai neužaugina šaknų iki kol sulenda į substratą. Dėl to ir pajuoduoja, nes jaunos šaknys nespėja sugert visos drėgmės.
Bet aš, kai pamačiau, kad nerodo jokio judėjimo, pakišau po karštu dušu, nors ir bijojau, kad nepradėtų pūti; pasiteisino, ūgliukas auga. :)
Eliss rašė:Sugebėjau šitą morką perlaistyti, nupuvo dalis šaknų, pats ūglis šiek tiek, teko persodint ir laikyt sausiau. Dabar, žiūriu, tas ūgliukas auginas dar vieną ūglį. :)
Meste rašė:Turiu Catasetum incurvum ir Catasetum saccatum, abu labai gerai auga, pumpurus brandina apie 2 mėn., o nužydi tai per 1 sav. ar net greičiau....... :? :no: Na, bet žiedai tikrai gražūs, auga moliniuose vazonuose, laistau kartą per 2 sav., bet palaistau gausiai, vasarą kasdien apipurškiu.
Eliss rašė:Mano C. incurvum sparčiai auga, šaknų prisiaugino sočiai. :) Labai tikiuos, kad sulauksiu žiedų.
Eliss rašė:
Šeš Geg 25, 2013 4:06 pm
Štai ką galvoja mano Catasetum incurvum. :)

Paveikslėlis
Eliss rašė:
Pir Lie 08, 2013 4:56 pm
Jau kurį laiką laukiu nekantrauju, oi kaip bando kantrybę :D Nuostabūs pumpurai, lyg medus lašai varva. Catasetum incurvum

Paveikslėlis
Eliss rašė:
Tre Lie 10, 2013 12:38 pm
Prasideda :heartsfade: Catasetum incurvum (2013) Kvapo nebuvo jokio, na nebent arti nosį prikišus nemalonus kvapas šioks toks jautės.

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
misterija rašė:Kiek spėjau pastebėti, auginant cCycnoches ir Catasetum, tai pastarieji įnoringesni ir nelabai paklūsta mums priimtinam (vasara= augimas; žiema=miegojimas ) režimui.
Nors kai tokia temp. už lango, tai ir "paklusnieji" Cycnoches šiemet spyriojasi.
Eliss rašė:Pas mane tas pats, Catasetum nesiruošia miegot, tik senos bulvės džiūna. O Cycnodes meta lapus. Tai taip ir nesuprantu, kada jis turi žydėt. Po lapų metimo?
misterija rašė:Catasetumai man dar mistika, bet vieno turimo žydėjimas sutapo su lapų metimu. T.y. rudenį pradėjo leisti žiedynstiebį ir lapai po truputį nukrito.
zuzla rašė:Lyg ir ne, lapus numeta, reiškia, eina ilsėtis. :scratchheadyellow: Ir kiek mačiau žydinčių foto, tai visur "morkos" su lapais.
Mano pradėjo mest lapus, tai ir sumažinau laistymą, dabar jau tik kartais vos papurškiu substrato paviršių, bet reikėtų ir to atsisakyt turbūt...
Eliss rašė:Su Cycnodes atvirkščiai.
Urze rašė:O jūs apie hibridą kalbate ar apie Cycnoches gentį? Nes Cycnodes yra Cycnoches ir Mormodes hibridas, tai ir elgiasys gali būti tarpinis tarp tėvinių augalų.
misterija rašė:
Sek Sau 19, 2014 8:19 am
mumrikas rašė: Tai žiedynas formuojasi ar naujo ūglio užuomazga? Nustot orchidėją laistyt ar jei ji žydės vis dar laistyti ?
Arba tas, arba tas.
Bet kuriuo atveju taikyk tą patį režimą kaip ir iki šiol, nes jei ten ūglis, tai gali jį nupūdyti, nes laistymas suaktyvėja tada, kai naujieji ūgliai pradeda šaknis leisti. O jei ten žiedynas, tai tas pats galioja, jei dabartinėm sąlygom sugalvojo žydėti, reiškia, jos tinka.

Ir nepradėk aplink ją šokinėti.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Vartotojo avataras
Urze
Pranešimai: 546
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:58 am
Miestas: Vilnius

Re: Catasetum

Standartinė Urze »

Urze rašė:Šviežiai skaitinėjau apie katinūsių priežiūrą "morkos" įsigijimo proga. Ne viename šaltinyje ir juos, ir gulbuoles rekomenduojama pradėti laistyti tik kai šaknys bent 5-7 cm sulenda į substratą. Tai jei dabar labai maga, lašink palei vazono kraštą, o ne ant šaknų. Su trąšomis irgi geriau palaukti, kol normaliai ūgtels jos. Vos pradėjusios augti jos yra baisios jautruolės ir gali gan greitai nunykti nuo perteklinio vandens (tikriausiai ir nuo trąšų).
Urze rašė:Turėjau progą palaikyti rankoj Salaitės Catasetum incurvum žiedą. Na ir milžinas! Ir dar toks mėsingas. Super "ateivis". :D
Catasetum incurvum 3.jpg
Catasetum incurvum 3.jpg (105.36 KiB) Peržiūrėta 675 kartus(ų)
Catasetum incurvum 2.jpg
Catasetum incurvum 2.jpg (149.74 KiB) Peržiūrėta 675 kartus(ų)
Catasetum incurvum 1.jpg
Catasetum incurvum 1.jpg (161.3 KiB) Peržiūrėta 675 kartus(ų)
Eliss rašė:
Pen Lie 11, 2014 3:17 pm
Catasetum incurvum
Paveikslėlis
Eliss rašė:
Šeš Lie 12, 2014 5:02 pm
Kad ne, jokio kvapo.
Dabar taip atrodo:
Paveikslėlis
Eliss rašė:
Pen Lie 18, 2014 1:41 pm
mumrikas rašė:
Gal turi viso augalo foto - įdomu kokio dydžio ūgliai žydi (norėčiau su savo palygint, nes kai patirties su juo neturiu, įdomu ) [Baksnoju]
Šaknų būna daug, kad kitos va taip augintų ;) Tik kaip tas morkas dideles užaugint, kitas klausimas, kasmet vis mažyn. Reiktų kitokių sąlygų. Tręšiu trašom, retai, kai prisimenu. Yra įdėta arklio aukso, tai nepersistengiu labai. O ir šiaip, nedaug laisčiau iki žydėjimo. Dabar nužydėjo, lauke pastačiau, atsigriebs.
Paveikslėlis

Mano catasetumo šaknynas iš arčiau, vien šaknų knibždėlynas
Paveikslėlis
uranija rašė:Čia greičiausiai puvinys? :think: (foto nelikusi)
Ramsis rašė:Minkšta :question:
jeigu taip, tai pjauk su daug mėsos, ir barstyk cinamonu
uranija rašė:Minkšta, jau išpjoviau ir apibarsčiau anglies milteliais..
nolina rašė:Nudžiugino šiandien Catasetum sanguineum. Buvo įsimetęs puvinys, pradėjo morkos ruduot nuo šaknų, nupjoviau, liko vienos pusė, o kitos tik galiukas. Prasimėtė gerą pusmetį ant palangės ir šiandien radau ant abiejų po naują ūgliuką. Nors ir skaičiau, kad juos taip galima daugint, pjaustant morkas dalimis, bet iš to nusususio gabalėlio tai tikrai nieko nesitikėjau. Bandysim iš naujo :D Paguldžiau abu ant substrato. Įdomu, ar tam mažajam užteks jėgų. Bet šaknį jau leidžia :D
Ričardas rašė:Aš taip dendrobium nobile dauginau , dėjau į akvariumą ant sausos pušies gabaliukų , ir palaikiau didelį oro drėgnį , bet žievė turi būti sausa , kai šaknys sulis į substratą tada po truputi pradėjau purškalioti , labai svarbu, dažnas vėdinimas.
mam rašė:Catasetum denticulatum
Praeitais metais pirktas kaip "metai iki žydėjimo"
Pasitvirtino :)
DSC_0500a.jpg
DSC_0500a.jpg (85.34 KiB) Peržiūrėta 675 kartus(ų)
DSC_0589.JPG
DSC_0589.JPG (197.09 KiB) Peržiūrėta 675 kartus(ų)
mam rašė:po metų žydi Catasetum denticulatum
DSC_0653a.jpg
DSC_0653a.jpg (107.63 KiB) Peržiūrėta 675 kartus(ų)
mam rašė:
Sek Spa 09, 2016 7:52 pm
agnicc rašė:mam, na jau labai gražus tas margumas/taškuotumas žiedo :thumbsup: ! Ar kvepia?
nekvepia
Evaja rašė:Žiedai jų vieni įdomiausių, pats augalas kompaktiškas. Gaila, kad nelabai turintis išvaizdos, kol nežydi, aišku. :)
na, visos "morkos" kai nežydi, ramybės metu, yra tokios, neišvaizdžios. Nors man tai irgi patinka, turi jos savo lentynėlę ir laukia savo prabudimo. Bet aktyvaus augimo metu tiesiog bujoja, auga, žaliuoja, sparčiai augina žiedus, dauguma įvairiai kvepia. Auginti paprasta, nes kiekvienais metais užaugina šaknis, nereikia pergyventi, kaip dėl afrikiečių ar kokių katlėjų persodinant. Žiedai labai įdomūs, kaip Ramsis rašė - ateiviai. Man "morkos" yra nuostabios.
Abitalė rašė:Turiu va tokį Catasetum ('jauniklis') , o patirties apvalus nulis. Radau daug vertingos informacijos forume, bet dabar norėčiau paklausti patarimo - įkeliu nuotrauką kaip šiuo metu atrodo augalas, ar jau turėčiau nustoti laistyti ir leisti jam ilsėtis?
154334581437540.JPG
154334581437540.JPG (168.89 KiB) Peržiūrėta 675 kartus(ų)
Urze rašė:O tas pats mažiausias, kur tik ausys palei pagrindą kyšo, dar auga ar jau nebe? Jei nebeauga, tuomet sumažinčiau laistymą jau dabar ir po to beveik iki minimumo sumažinčiau vandens kiekį. Man pačiai priimtinesnis variantas, kai net ir ramybės periodu čiut vandens duodama palei vazono kraštą, kad šaknys išliktų gyvos. Bet pas mane palyginus gan šiltai ir žiemoja (15-20 laipsnių).

Apie katinūsių ir gulbuolių priežiūrą buvo labai geras, didelis straipsnis per du žurnalo "Orchidėjos" numerius, rekomenduoju paskaityti.
Abitalė rašė:Manau, kad tas mažiukas toks ir liks, jau mėnuo, kaip jis nedidėja. Na mano žiemojimo sąlygos irgi šiltos 17-20°C.
Iš arčiau tas mažiukas (tiesa, fotografuojant nukrito du lapai).
1543496339327191.JPG
1543496339327191.JPG (179.89 KiB) Peržiūrėta 675 kartus(ų)
1543496338244248.JPG
1543496338244248.JPG (154.89 KiB) Peržiūrėta 675 kartus(ų)
Abitalė rašė:
Ket Lap 29, 2018 3:01 pm
Urze rašė:
Ket Lap 29, 2018 2:57 pm
Matosi, kad to mažylio viens lapas irgi jau gelsta, vadinas, ir jis jau ruošiasi ramybės periodui. Tad aš jau taikyčiau stiprų laistymo apribojimą.
Ačiū Urze! Taip ir darysime! Pirmas blynas!
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Vartotojo avataras
Urze
Pranešimai: 546
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:58 am
Miestas: Vilnius

Re: Catasetum

Standartinė Urze »

kaa rašė:auginu salotas pavadinimu saccatum. nu pasakykit ko jam dar reikia, bulba viena kitos didesnė..o žiedų :no: :evil:
P1080807.JPG
P1080807.JPG (198.79 KiB) Peržiūrėta 672 kartus(ų)
mam rašė:Šviesos tai reikia daug, ir šilumos, dėl sausumo- tai priklauso nuo to, kada pradėjo auginti ūglį. Saccatum didelis augalas, tai gerai, kad tos bulbos viena kitos didesnės😊. Labai geras straipsnis buvo žurnale latvių augintojos apie morkas
Abitalė rašė:Pabudome ir keliamės! Monnierara millenium magic "Witch Craft" AM/AOS.
1550071361021883.JPG
1550071361021883.JPG (93.89 KiB) Peržiūrėta 672 kartus(ų)
Abitalė rašė:
Ket Vas 14, 2019 4:28 am
zemuoge rašė:
Tre Vas 13, 2019 9:43 pm
Kaip gražu! O tos ilgos šaknys kieno?
Seno ūglio. Ištraukus iš vazono sudžiuvusias šaknis pašalinau, tačiau keletas buvo gerų! Šiaip ji trumpai ilsėjosi, gal tik kokias 4-5 savaites, tai matyt nespėjo visos šaknys nudžiūti.
Slogaa rašė:Turiu mini catasetuma. Na, taip sau sakau, nes kitu atveju tai juokas pro asaras prisiminus, kad pirkau "suaugusi" augala.
Tai pirmas jo pilnas sezonas pas mane.
Ir siaip, isties, mane jis nustebino!
Retai as pas ka maciau kad po tris uglius augintu? :scratchheadyellow:
received_472003640234913.jpeg
received_472003640234913.jpeg (411.14 KiB) Peržiūrėta 672 kartus(ų)
Aga rašė:Catasetum tenebrosum. Ir kas čia auga?
IMG_20190722_104734.jpg
IMG_20190722_104734.jpg (3.75 MiB) Peržiūrėta 672 kartus(ų)
Bet Catasetum pasirodė ne tenebrosum turiu o saccatum :scratchheadyellow: O.o ;)
DSC04567a.jpg
DSC04567a.jpg (4.96 MiB) Peržiūrėta 672 kartus(ų)
Aga rašė:Na tai dar... jei kas nors norėtų pamatyti kaip išsiskleidžia Catasetum saccatum:
https://youtu.be/T1xOwdzVpJA
InetaSka rašė:
Pen Rgs 27, 2019 11:22 pm
Catasetum Orchidglade 'Jack of Diamond' pirmasis žydėjimas. Ne tobulas, bet labai džiugina akis. Patys kraštukai labai mieli, nors nuotraukoje atrodo balti, bet realiai salotinės spalvos ir lyg dygliuoti :D lyg neužuodžiu jokio kvapo.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis
zemuoge rašė:
Ket Kov 19, 2020 10:37 am
Catasetum Dori's Choice
Žiemojo balkone ( + 5, +10,+15C)
Žymės ant naujo didžiausio ūglio nuo šuniuko dantų))
Šiandien pastebėjau tris vokelius , vienas gerokai žemiaum turbūt būsimo ūglio, o du šoniniai - potencialūs žiedynai?

PaveikslėlisPaveikslėlis

PaveikslėlisPaveikslėlis

PaveikslėlisPaveikslėlis

PaveikslėlisPaveikslėlis

InetaSka rašė:Kiek tenka stebėtu užsienio augintojus (taip pat ir Lietuvos), dauguma augina Catasetum kiminuose. Pas mane iki šiol irgi augo juose, tačiau norėčiau perkelti viskas į žieves. Kadangi ne pigios yra, nesinori labai eksperimentuoti :D Labai naudingi būtų jūsų patarimai kaip geriau pasielgti, asmeninė patirtis..
Slogaa rašė:Catasetumai puikiai auga žievėse (tikriausiai).
Visus catasetumus kuriuos pirkau šiemet - gavau būtent žievėse. Be jokių sąmanų.
Šiai giminei reikia daug vandens ir daug trąšų augimo sezonu, todėl augintojai neretai sukiša į kiminus tam, kad užtikrintų pastovią drėgmę šaknim.

Nepabandę nesužinosit - o jei matysit, kad trūksta vandens - kiškit į S/h. Hydroponikod budu belgas iš tropiscape augina catasetumus.
Gabriele rašė:Catasetum pileatum zydejimas 2019 metu. Jis visada vienodai zydi, tai as jau nebesivarginu jo fotografuot :) Kuo daugiau gumbu turi, tuo daugiau ziedkociu isleidzia. Noreciau isaugint is jo specimen, bet nezinau i kokio dydzio vazona reiktu sodint. Nes jo saknys kazkas nerealaus, kiekviena apvalu vazona deformuoja per viena sezona.
F5939157-A7EF-43E1-B0B5-A8B32EE31CD3.jpeg
F5939157-A7EF-43E1-B0B5-A8B32EE31CD3.jpeg (800.15 KiB) Peržiūrėta 672 kartus(ų)
6EF71F36-B816-4BD3-A132-D9F3481EFF9F.jpeg
6EF71F36-B816-4BD3-A132-D9F3481EFF9F.jpeg (673.72 KiB) Peržiūrėta 672 kartus(ų)
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Vartotojo avataras
InetaSka
Pranešimai: 222
Užsiregistravo: Tre Spa 21, 2020 2:31 pm
Miestas: Vilnius

Re: Catasetum

Standartinė InetaSka »

Parodysiu savo catasetumus ir jų hibridus.
Viso pas mane kolekcijoje yra šios (+ cycnodes, +clowesia)
Fredclarkeara After Dark SVO Black Pearl
Fredclarkeara After Dark 'SVO Black Cherry'
Catasetum Orchidglade 'Jack of Diamond'
Catasetum cirrhaeoides 'SVO Darkness' x Clowesia Rebecca Northen 'Grapefruit Pink'
Catasetum Quasimodo - neturiu dabar nuotraukos, bet gražus augalas su kokiom 4 morkom.

Visos auga kiminuose (tik Quasimodo žievėje), jau gerą mėnesį praktiškai nelaistau, vos papuškiu, tai gumbai susiraukšlėjo, bet lapai vis tiek nelabai nori kristi. Visos auga gerai, išskyrus Clowesia Rebecca Northen 'Grapefruit Pink' x Catasetum cirrhaeoides 'SVO Darkness'. Jeigu gerai pamenu, tai pirkau prieš porą metų. Pirmais metais visai neužaugo bulba, stovėjo vietoje, o šiemet visai nedidukė.
Žydėjo tik Catasetum Orchidglade 'Jack of Diamond'.

Pavasarį bandysiu visas persodinti į žieves.
Gal turit patarimų, ką galėčiau pakeisti daugiau, kad jos pradėtų žydėti? Auga ant rytinės palangės, šiltu sezonu leidžiu kiminiams sugerti vandenį normaliai, o kai pilnai išdžiūna, vėl laistau. Vėsesniu oru purškiu kiminų viršų, žiemą praktiškai nelaistau.

Pasirodykit, kokius auginat jus, man be galo patinka šita gentis, bet labai retai matau forume jų žiedų nuotraukų.

Rodau nuotraukas iš eilės pagal sąrašą:

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

Vartotojo avataras
InetaSka
Pranešimai: 222
Užsiregistravo: Tre Spa 21, 2020 2:31 pm
Miestas: Vilnius

Re: Catasetum

Standartinė InetaSka »

Amerikietiškuose forumuose radau tokį auginimo būdą, kuris pavadintas PET. Rodė kaip atrodo šaknys po metų, kaip pats augalas atrodo, tai tikrai super, auga, žydi.. Kiek teko suprasti, šis būdas kilęs iš Brazilijos (populiarus ir Amerikoje), kur labai karšta, tai galvoju, ar mūsų klimatu nepradės šaknys pūti. Principas turi panašumo su S/H. Gal kam teko taip auginti? Aš galvoju kelias saviškes pabandyti taip pasodinti pavasarį.

O dabar apie patį būdą. Sodinam į plastikinį vazoną su uždaru dugnu, apačioje (bet ne visai dugne), padarom skyles, kad oras galėjo vaikščioti.
Substatas nuo apačios:
1/4 neorganinių tokių lyg kempinių, kurios neįra ir sugeria drėgmę. Vadinasi EcoWeb.
1/4 stambi žievė
2/4 ant viršaus smarkiai suspausti kiminai.

Ir apačioje, kur kempinės, visada pripilamas ir laikomas vanduo. Mintis ta, kad kai sodini į tokį substatą, šaknys dar nesiekia vandens, o jau kaip augalas pradeda augti, šaknys tįsta iki apačios ir pasiima vandens kiek jam reiki. Ir jis kalba, kaip nelaisto savo augalų apie 6 mėn, leidžia raukšlėtis "morkoms", nes kol šaknys užauga iki to vandens, tai ilgas laiko tarpas praeina.Kalba apie tai, kad šis metodas geras tuo, jog kai pasiekia vandenį šaknys, jos daugiau nebeauga, todėl klaida, ką mes dauguma darome, kad pradedam laistyti ūgliūs, kai šie pradeda tik augti.

Video apie metodą ir kaip reiktų sodinti anglų kalba:
https://www.youtube.com/watch?v=eMXBwGhuT6I

Vaizdas po kurio laiko:
https://www.youtube.com/watch?v=SMQVO7cZAQM

P.S radau, kad Roelke turi tų kempinių.
https://www.roellke-orchideen.de/index. ... nt/epi-web
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

Vartotojo avataras
Urze
Pranešimai: 546
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:58 am
Miestas: Vilnius

Re: Catasetum

Standartinė Urze »

Geriausia būtų pabandyti pačiai ir būtų aišku. Nors man tie kompaktiškai sugrūsti kiminai ne itin prie širdies. Man atrodo, kad karštą vasarą ir su gera ventiliacija gal ir gerai, bet kitu atveju ar nepradėtų pūti nuo tų visad drėgnų kiminų? 🤔
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Vartotojo avataras
InetaSka
Pranešimai: 222
Užsiregistravo: Tre Spa 21, 2020 2:31 pm
Miestas: Vilnius

Re: Catasetum

Standartinė InetaSka »

Kaip tik atvirkščiai, kuo labiau kiminai suspausti, tuo mažiau vandens geba sugert ir tuo greičiau jis išgaruoja :) Na, bandysiu tikrai, tik reik vėl užsakymą iš Roelke daryti... :D
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

Kaa
Pranešimai: 151
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 4:07 pm

Re: Catasetum

Standartinė Kaa »

Manau tą kempinę galima keramzitu smulkiu pakeisti
Dėl.kiminų, dabar nuorodoa nerasiu, bet rusiškuose.puslapiuose skaičiau kaip vienas augina (tikrai žinomas) būtent kiminuose grynai, o ir sąlygos netoli mūsų. Ir l.gerų rezultatų gauna
Padariau taip, bulba didelė išaugo, tik nežydėjo, tai man neįkandoma

Vartotojo avataras
Urze
Pranešimai: 546
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:58 am
Miestas: Vilnius

Re: Catasetum

Standartinė Urze »

InetaSka rašė:
Pen Sau 08, 2021 12:57 am
kuo labiau kiminai suspausti, tuo mažiau vandens geba sugert ir tuo greičiau jis išgaruoja
Šitam teiginiui niekaip negaliu pritarti. Jei kiminai išdžiūvę ligi traškesio, tada tikrai sunkiau sugeria vandenį. Bet jei laistoma taip, kad jie būna šlapi, tai suspausti kiminai ir daugiau vandens sugers, ir ilgiau neišdžius nei kad puriai sudėti kiminai. Ar kas nors turi asmeninės patirties, kuri atitiktų Inetos parašytą teiginį? Nesueina man galai, nors tu ką. 🤔

Kaa, o kaip laistei augindama grynuose kiminuose? Kas maždaug kiek laiko reikdavo palieti?
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Eliss
Pranešimai: 99
Užsiregistravo: Tre Spa 21, 2020 12:41 pm

Re: Catasetum

Standartinė Eliss »

Pritariu Urzei. Labai suspausti kiminai greit nepradzius ir tikrai pūt šaknys pradės, gaus mažiau oro. Čia iš savo praktikos.

Rašyti atsakymą

Grįžti į