Clowesia

Catasetum, Clowesia, Cycnoches, Galeandra, Mormodes ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Šilingė, mozaika, Urze, EvaJa, Ramsis

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 756
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:58 am
Miestas: Vilnius

Clowesia

Standartinė Urze »

Urze rašė:
Pen Bal 04, 2014 10:02 pm
Radau tokį patarimą, gal bus vertas dėmesio:
That's the trick with Clowesia. Once the leave die off, you do not water unless the pbulbs start to shrivel. Within a couple of months you will see the spikes begin and once they are about 1 inch long, start to water weekly.
http://www.rv-orchidworks.com/orchidtal ... chids.html
Salaite rašė:Manoji šiais metais nudžiovino žiedynstiebį, nes kaip tik krausčiausi, matyt, pašalo einant per lauką, bet jau lenda tai, kas bus kito sausio žiedo bulba. Auginimo sąlygos niekuo neypatingos, svarbu laikyti saulėje, bet netiesioginėje, ir šiluma, kad nenukristų mažiau nei 15 C net ir žiemą, nelaistyti nuo tada, kai lapai pradeda gelsti iki tada, kai nužydės, maždaug gaunasi apie 6 mėn., o kai jau formuoja naują bulbą, pilti, kiek išeina ir kuo daugiau trąšu, kad atsigriebtų už visą badmetį. :D
Tai tiek...
mam rašė:Šiemet žydi savaite anksčiau. (2016 sausis)
DSC_0779a.jpg
DSC_0779a.jpg (122.03 KiB) Peržiūrėta 343 kartus(ų)
uranija rašė:O man kilo klausimas, ar būtina kasmet jas persodinti? Antri metai iš saviškių žiedų nesulaukiu, jau pradėjo auginti naujus auginukus, visos žiemojo substrate, tai galėčiau taip ir palikti :think:. Gal užtektų daugiau patręšti augimo sezonu?
Eliss rašė:uranija, aš pernai palikau saviškes tam pačiam substrate, nežydėjo ir menkesni buvo. Vazonas pilnas senų šaknų. Šiemet jau persodinau.
mam rašė:Rekomenduoja persodinti kiekvienais metais, bet aš esu ir nepersodinus kelių, vis tiek žydėjo. Tas ''morkas'', kurių per ramybės periodą visai/beveik nelaisčiau, persodinau, senas nudžiūvusias šaknis pašalinau. Persodindama į vazonėlio dugną dėjau mėšlo granulių. Naujas ūglys gražiai augo, leido daug šaknų, o senieji gumbai, bešakniai, raukšlėjosi. O tų "morkų'', kurias ramybės periodu laisčiau šiek tiek daugiau, šaknys liko gražios, sveikos. Kai pradėjo leisti ūglius, nusprendžiau nepersodinti. Bet į seną substratą įbėriau tų pačių mėšlo granulių. Senieji ūgliai išliko gražūs , išsipūtę( gal kad turėjo savas šaknis). Bet naujieji buvo mažesni už senus. Nors irgi žydėjo. Dar vienas pastebėjimas- nepersodintų "morkų" naujas šaknis apdeginau. Ar kad mėšlo granulės buvo ne dugne, ar kad per kelis metus tame vazone prisikaupė per daug tų trąšų
Urze rašė:Jei "morkos" aktyviai tręšiamos, kaip kad ir rekomenduoja, kad užaugintų storulius didelius ūglius, tuomet per metus substratas gali gerokai uždruskėti. O jei dar ir kitais metais tokiu pat intensyvumu tręšiama, augalui substratas gali pasidaryti toksiškas nuo uždruskėjimo. Tad arba persodinti kasmet, arba mažiau tręšti (bet tada mažiau masės užsiaugins), arba kas kelis mėnesius daryti atmirkymus švariame vandenyje ir tada praplovimus didesniu kiekiu vandens, kad druskos nors kiek išsiplautų. Lengviau gal tiesiog persodinti, bet stengtis išsaugoti senąsias šaknis, kaip kad mam rašė.
Urze rašė:Prieš trejus metus (2014 m.) buvo masinis Clowesia Jumbo Grace 'Jumbo' pirkimas, kai gal 14 forumiečių įsigijo po jauną, 12-18 mėn. iki anksčiausio žydėjimo miniatiūrinę "morkytę". Keli jau rašė šioje temoje, kad nebeturi šio augalo. Įdomu, ar dar pas ką nors likę ir kaip sekasi ją auginti. Rodos, žiedais dar nieks nesigyrė. Tad kviečiu pasidalinti patirtimi.
mozaika rašė:Mano jumbas nuo 2014 m. auginasi 4 bulbiką. Pirmasis nunyko. Foto nesimato, bet kiekviena nauja bulba šiek tiek būna didesnė.
Clowesia Jumbo'17.06.JPG
Clowesia Jumbo'17.06.JPG (78.03 KiB) Peržiūrėta 343 kartus(ų)
Clowesia Jumbo'17.06..JPG
Clowesia Jumbo'17.06..JPG (79.18 KiB) Peržiūrėta 343 kartus(ų)
Toks buvo gautas.
Clowesia Jumbo'14.JPG
Clowesia Jumbo'14.JPG (65.67 KiB) Peržiūrėta 343 kartus(ų)
Pokyčiai po gavimo.
Clowesia Jumbo'14.06 (1).JPG
Clowesia Jumbo'14.06 (1).JPG (76.04 KiB) Peržiūrėta 343 kartus(ų)
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Vartotojo avataras
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 756
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:58 am
Miestas: Vilnius

Re: Clowesia

Standartinė Urze »

mozaika rašė:Tą gražųjį ūglį nupūdžiau , bet dabar man pasakykite ko čia tikėtis iš šio derinio :question: :!: Po kol kas laikau šiltnamyje ir nelaistau. Kaži taip ir palikti sausumoje?
Clowesia JUMBO (3).JPG
Clowesia JUMBO (3).JPG (119.92 KiB) Peržiūrėta 338 kartus(ų)
mam rašė:Nelaistykit dar, priekyje- tai labiau panašu į naują ūglį, o tolimesnis- tai gal ir žiestiebis. Kaip bebūtų- vaizdas labai gražus
mam rašė:kasmet žydinti Clowesia amazonica
DSC_0626a.jpg
DSC_0626a.jpg (129.17 KiB) Peržiūrėta 338 kartus(ų)
Eliss rašė:Mano clowesia iš ilgai užtrukusio užsakymo pradėjo pūti. Išpjausčiau, užpyliau peroksido ir užbarsčiau cinamono.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių