Aerangis citrata

Afrikos regiono orchidėjos: Angraecum, Aerangis, Aeranthes, Jumellea ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Aerangis citrata

Post by MrGreen »

MrGreen wrote:
Sun Aug 07, 2011 10:11 pm
Kaip sekasi auginti šį erangį ? Žinau kad Jurgita ir Ramsis jį sėkmingai augina, gal dar kas turite ? :think: Negaliu apsispręsti ar sodinti jį į molinį vazoną ar rišti prie žievės :think: nes dabar jis pasodintas plastikiniame vazone į kiminus, o žiemą toks substratas nelabai tiks prie mano sąlygų :x
Ramsis wrote:
Sun Aug 07, 2011 11:13 pm
Kažkur skaičiau, kad jis negali labai perdžiūti, aš jį pasodinau į medinį krepšelį. Todėl dabar vasarą tenka dažnai laistyti. Žiemą rečiau, bet dažniau nei kitus afrikiečius. Manau tinka ir molinis vazonikas, tik substratą daryk stambesnį.
MrGreen wrote:
Sun Aug 07, 2011 11:44 pm
Na taip, jo šaknys labai plonos ir perdžiūvimo netoleruoja, gal reiks bandyt sodinti į molinį vazonėlį su lavos ir žievės gabaliukais :think: beje Ramsi kokio dydžio tavo augalas ? Kokio ilgio didžiausias lapas ?
kaa wrote:
Mon Aug 08, 2011 8:23 am
maniškis auga plastikiniame kolkas - bet tai dėl dregmės stebėjimo. sėdi žievėj. dabar po nužydėjimo augina naują lapą ir storą šaknį - senos smulkios padžiūvo, kurios arčiau paviršiaus buvo.
katux wrote:
Mon Aug 08, 2011 9:57 am
Mano auga kiminuose, bet labai mažam vazonėlyje. Ketinu kelt ant bloko ir laikyt orchidariume. Jis jau žydėjęs. Didžiausias lapas 7 cm.
Egle wrote:
Sun Nov 20, 2011 7:02 pm
Auginu jį moliniame vazonėlyje, auginasi iš karto du žiedstiebius, net neįsivaizduoju, ar jam pavyks juos abu ir užauginti iki galo.
kaa wrote:
Sun Nov 20, 2011 8:19 pm
mano stumią vieną žiedstiebį ir lygiagrečiai jam (tieisiogine prasme) ilgą šaknį:)
kaa wrote:
Mon Feb 20, 2012 1:08 pm
maniškis dabar žydi antrą kartą vienu žiedstiebiu
labai jau sunkiai su turim technika pasiduoda fotografavimui
tarp kitko arba maniškis nekvepia, nors ir turėtų arba aš nepagaunu kada..
aerangis.jpg
aerangis.jpg (65 KiB) Viewed 585 times
Radijura wrote:
Mon Feb 20, 2012 6:59 pm
Labai gražu... :clap: Dėl kvapo tai nesuprantu, jaučiau kelis kartus, bet kai iš arti kvepinu, nejaučiu nieko. Nuo ko tas kvapas kažin atsiranda? Ar papurškus, ar kai šviesos gerai gauna???
misterija wrote:
Mon Feb 20, 2012 9:00 pm
o jis ne naktį turi kvepėti :think:
kaa wrote:
Tue Feb 21, 2012 7:22 am
na dar kokią 23 val. tikrinau:) vėliau jau ne. arba aš nejaučiu..
sineriuke wrote:
Wed Aug 22, 2012 2:23 pm
Įdomu, kaip gi sekasi turintiems auginti šį aerangį? Ar jis yra lepus palyginus su kitais afrikiečiais? Kaip matau vieni augina vazonėliuose, kiti ant bloko, tad jam matyt visur gerai, jei suteikiamos reikiamos salygos :think: LOD žurnale yra apie jį aprašyta, bet kokia temperatūra ir drėgmė tinkamiausia nenurodyta, tai gal kas žinote? Taip pat įdomu ar jam patiktų augti kamštinio ąžuolo žievės vazonėlyje? :)
sineriuke wrote:
Mon Sep 17, 2012 1:33 pm
nesulaukusi atsakymų į savo klausimus, vistik įsigyjau šį aerangį :oops: labai dailus, kompaktiškas augaliukas, o dar ir žiedstebį auginasi :w00t: Persodinau iškar aš jį į kamštinio ąžuolo vazonėlį, apdėjau kiminais ir kasryt apipurškiu juos, nežinau ar teisingai darau, bet tikiuosi susidraugausiu ir suprasiu, kaip jį geriau auginti :oops:
Dar apie aerangius parašyta, kad kai jau nebesiaugina šaknis, reikia mažinti laistymus ir galiausiai, iki kol pradės pastebimai augti,apipurkšti tiesiog, tai persodinėdama pastebėjau, kad šaknys apsitraukusios, nebeauga, tai man gal jo ir nebelaistyt, tik substrata apipurkšti laiks nuo laiko? :think:
kaa wrote:
Mon Sep 17, 2012 2:27 pm
logiškai skamba
bet aš kai nematau dabar šaknų, tai laistau normaliai, kad pradžiūtų. aišku mažiau nei vasarą per karščius. manau apipurškimo būtų mažoka dabar
Urze wrote:
Mon Sep 17, 2012 2:51 pm
Kai augalas aktyviai neauga (neaugina nei lapų, nei šaknų), jam ir vandens reikia mažiau, todėl jo kiekį reikia sumažinti, kitaip dėl per didelės drėgmės puvinys gali įsimesti. Tas tinka daugumai orchidėjų.
sineriuke wrote:
Mon Sep 17, 2012 3:06 pm
kaa wrote:logiškai skamba
bet aš kai nematau dabar šaknų, tai laistau normaliai, kad pradžiūtų. aišku mažiau nei vasarą per karščius. manau apipurškimo būtų mažoka dabar
na aš kai kasryt purškiu, taip gan nemažai apipurškiu kiminu, jie išlieka šlapi visą dieną, o vanduo taip pat nulaša ir sudrėkina substrata, taip substratas būna visad vos vos drėgnas, retkarčiai leidžiu peržiūti substratui, taip auginu dauguma falenopsių, kadangi vazonėlis permatomas jų, tai matosi,kad šaknims drėgmės užtenka :Hmmmm: O čia šaknų nematyti, beto kamštinio ažuolo žievės vazonėlis, tai net nežinau, gal vazonėlis visą drėgmę pasiima :think: namuose nėra sausa, retkarčiais kiminai lieka drėgni net per naktį :? na bet stebėsiu, gal vistik retkarčiais dar perpilsiu substratą, kad geriau sudrėktų, tikiuosi susidraugausiu ir nenudaigosiu žiedstebio :pray:
Relax wrote:
Mon Sep 17, 2012 3:20 pm
Sineriuke, man keista, kad augalą, kuris leidžia žiedstiebį persodinai... Juo labiau, kad ir šiuo metu neaugina šaknų, o žinant afrikiečių kapryzus... :?
sineriuke wrote:
Mon Sep 17, 2012 8:32 pm
tai aš tik perkėliau, nunubarsčiau senojo substrato, o gyvenimo sąlygos taip ar taip pasikeitė gan ženkliai, tai jei jau nepatiks kas tai jau nieko nepadarysi, tikiuosi nenudžiovins žiedstebio :pray:
kaa wrote:
Tue Oct 09, 2012 1:35 pm
puikiai išlaikys:)
tik pasiruoškit maždaug 4 mėn. laukimui :D
mano vėl pradeda leisti žiedstiebį- ot patinka man tokie augalai , tvarkingai periodiškai žydintys:)
sineriuke wrote:
Tue Oct 09, 2012 1:39 pm
aha, mane jau perspėjo, kad žiedų gali būti, kad prireiks laukti net šešis mėn. :lol: Nieko, tikiuosi pavasarį tai jau tikrai sulaukti žiedelių :heartsfade: O žiedstebiui leisti augti kaip jis nori, ar galima prie pagaliuko prikabinti? ir kokio ilgio maždaug būna žiedstebis, ar labai ilgas :think:
kaa wrote:
Sat Nov 17, 2012 2:06 pm
kodėl lapai nuolat iš kitos pusės lipnūs? nu vasarą dar aišku, bet dabar :doh: kažkas negerai
MrGreen wrote:
Sat Nov 17, 2012 2:18 pm
Arba turit skydamarių, amarų, arba tiesiog augalas laimingas :lol: Lipnūs lapai nebūtinai reiškia kad yra kenkėjų.
kaa wrote:
Sat Nov 17, 2012 2:24 pm
nieko nematau, jau du kartus dėl viso ko ir po dušu ir su physanu
žiedstiebis auga bet tų lipčių labai daug , lapų kraštais
sineriuke wrote:
Mon Dec 10, 2012 11:29 am
O aš žiedstebį nulaužiau :cry: Jau ir augti pradėjo, galvojau sulauksiu pavasarį žiedų ir še tau :doh: Bet užtat pradėjo šaknytės augti :thumbsup: dvi naujos, žalios šaknytės, labai džiugina, nes pats augaliukas tai jų neperdaugiausiai tūrėjo, tai gal ir į nauda nulaužtas žiedstebis, įsitvirtins augaliukas geriau, o paskiau gal ir žiedų kada sulauksiu :roll:
MrGreen wrote:
Mon Dec 10, 2012 7:16 pm
Augalas sustiprės ir tikrai sulauksit dar daugiau nei dabar buvo ;)
sineriuke wrote:
Wed Feb 27, 2013 1:52 pm
nelabai aš suprantu savo aerangio :no: Per žiemą sudžiovino 3 apatinius lapukus, dabar liko tik 2 lapai, bet užtat auginasi naujas šaknytes vis, tik ne sustrato vidui, o iš nukritusių lapų pažasties, taip ir kyla šaknytės vis aukščiau ir aukščiau, išsikala, dabar auginasi 3 šaknytes naujas :) Bet lapai vistik neduoda ramyės, jie pasiraukšlėję, tarsi jam trūktų drėgmės, tai aš vis papurškalioju sustrata iš viršaus, kad tik neperdžiūtų, bet šaknų ūklės vidui nemačiua, nes auga kamštinio ąžuolo vazonėlyje :doh: Šiandien neatlaikiau, ištraukiau lauk, tai visos senosios šaknys supuvusios, tik viena žalia, graži, visdar beauganti, tai nupjoviau visas supuvusias šaknis, liko viena ilga ir trys nedidelės, pasodinau į plastikinį, mažyti vazonėlį, su stambesniu sustratu, manau dabar galėsiu stebėti šaknų būklę :Hmmmm: Bet vistik liko klausimas, kodėl lapai raukšlėjasi, o šaknys pūna? gal galima lengai papurškalioti lapus, tokia dulksna, jei jau šaknų mažai turi?
Urze wrote:
Wed Feb 27, 2013 2:13 pm
sineriuke wrote:jie pasiraukšlėję, tarsi jam trūktų drėgmės, tai aš vis papurškalioju sustrata iš viršaus, kad tik neperdžiūtų, bet šaknų būklės vidui nemačiau, nes auga kamštinio ąžuolo vazonėlyje :doh:
Va čia ir buvo klaida. Jei atrodo, kad augalas gauna pakankamai drėgmės, o lapai vis tiek raukšlėjasi, reik tikrinti šaknis dėl puvinio. Kai lapai raukšlėtis pradėjo, jau su šaknimis buvo problemos, o dažnesnis substrato papurškimas tik skatino tolesnį šaknų puvimą. Kadangi šaknys buvo supuvusios, augalas pradėjo džiūti, nes neturėjo kuo pasiimti vandens, nors jo ir buvo substrate. Dėl to ir pradėjo lapai raukšlėtis. Tikriausiai žiemą buvo per daug vandens ir substratas per lėtai džiuvo, gal dar aplinka per vėsi buvo, dėl to ir nupuvo šaknys. Dabar atsargiai laistyk (bet ir nesudžiovink). Jei leidžia naujas šaknis, tuomet vilties yra, kad atsigaus augalas.
sineriuke wrote:
Wed Feb 27, 2013 2:17 pm
dabar jau pasodintas į permatomą vazonėlį, tai matysiu substratas drėgnas ar ne :) O galima aerangius purkšti? kad lapai drėgmės gautų?
Ramsis wrote:
Wed Feb 27, 2013 7:09 pm
sineriuke, dėl to purškimo atsakysiu lakoniškai, taip galima, juk orchidėjos Jūsų tai su jomis daryti galite ką norite. O dabar rimtai, citratai sustratas turi būt visada lengvai drėgnas, nepakenčia perdžiūvimų. Tačiau augalo purškaliojimas galimas tik tuo atveju jeigu jį laikysite šiltai, ir labai gerai vėdinsite ( turiu galvoje priverstinis vėdinimas- ventiliatorius ) kitu atveju geriau jau palaikykite didelį aplinkos drėgnį.
sineriuke wrote:
Thu Feb 28, 2013 8:41 am
Supratau, tuomet geriau ne nepurškaliosiu :no: O kad substratas būtų visad drėgnas, tai net nežinau kaip tai padaryti, kai palaistau jis juk šlapias, paskiau pradžiūna, kažkiek laiko paūna drėgnas, paskiau sausas, vėl laistau, tai vistik substratas pradžiūna :think: Didelę drėgmę palaikyti, tai gautusi, nebent į kokią vazą įkišus (reiks įsigyti), dabar jis pasodintas į plastikinį mažyti vazonėlį, o tas vazonėlis įstatytas į kamštinio ąžolo vazonėlį, tai aš kazdien ištraukiu, kamštinio ažuolo vazonėlį sušlapinu ir vėl įkišu atgal augaliuką, bet nežinau ar substratas gauna kažkiek drėgmės, nes nemanau, kad per plastikinį vazonėlį drėgmė praeina :doh: gal nebent vazonėlyje prapjauti daug skylučių? :scratchheadyellow: ką patartumėte?
MrGreen wrote:
Fri Dec 20, 2013 8:00 pm
Tik prasiskleidę žiedai būna gelsvi, po to per kelias dienas visiškai pabąla.
Image
baisiai nefotogeniškas žiedynas, gal kad buvo kelis kartus judintas kol žiedpumpuriai formavosi, nes žiedai kaip šiukšlynas :x
Ramsis wrote:
Sat Dec 21, 2013 7:47 pm
Kadangi savo esu praradęs, tai kitų metų užduotis jį įsigyti iš naujo, nes man tokie šiukšlynai labai gražūs.
FUJI wrote:
Sat Dec 21, 2013 8:33 pm
Puikus šiukšlynas, daugiau tokių :D :lol: , deja, aš savo irgi praradau, atėjo iš olandų su krentančiais lapais,neišgelbėjau, bus ateities planuose... [taip.gif]
mam wrote:
Wed Feb 26, 2014 5:10 pm
ir manasis
DSC_1453.JPG
DSC_1453.JPG (89.48 KiB) Viewed 585 times
mozaika wrote:
Wed Feb 26, 2014 6:53 pm
Balti žiedai ne man, bet įspūdingai atrodo :w00t: . Toks vaizdas, jeigu ištiesi ranką, jos nuo to tiltelio sušoks į delnus :D .
Urze wrote:
Thu Dec 11, 2014 5:34 pm
Kas čia per surūgimas, Relax'ai? Ar kad iš 30 pumpurų tik 8 žiedai, ar kad nuo rugpjūčio 30-os lauki, kol pražys?
Relax wrote:
Sun Dec 21, 2014 1:23 pm
8/30- taip, Urzė buvo teisi, tai skaičius pumpurų. Kai subrendo pumpurai buvo 30 ir pradėjo jie man geltonuot ir krist ir tam žinau priežastį.
Kol augo po stiklu, kur aplinkos drėgnis labai didelis (šaknys niekada net nepradžiūdavo), lapai buvo šlapi tai ir šaknys senosios augo ir naujas pradėjo augintis, bet žiedynstiebiui nebetilpus po stiklu ištraukiau jį lauk ir naujosios šaknys gal poros savaičių bėgyje sudžiuvo, senosios susiraukšlėjo. Tiesa, pumpurai pradėjo rodytis gerokai vėliau po ištraukimo.
FUJI wrote:
Sun Dec 21, 2014 2:13 pm
Reiktų ir man tada užrašyti - x/19, tiek pumpurų yra dabar. Bet mano atvirkštinis variantas- aš šiandien įkišau į orchidariumą, į gerokai drėgnesnę aplinką, pažiūrėsim, kaip sureaguos :think: :)
Eliss wrote:
Sun Dec 21, 2014 2:24 pm
Aš nei traukiu iš orchidariumo nei ką, vis tiek džiūna ;)
FUJI wrote:
Sun Jan 11, 2015 7:27 pm
Visgi 19 iš 19 [taip.gif] :D
DSC_0974.JPG
DSC_0974.JPG (104.03 KiB) Viewed 585 times
Ramsis wrote:
Sun Jan 11, 2015 7:32 pm
Tai ar kvepia citrinomis :question: nes kai žydėjo mano tai nekvepėjo.
Relax wrote:
Sun Jan 11, 2015 7:38 pm
Niekuo nekvepėjo. Ir nužydėjo labai greitai, o dar mažas ir dar baltas. Kas gali būt blogiau.
FUJI wrote:
Sun Jan 11, 2015 7:38 pm
Bent jau dabar tai nekvepia :no: :think: , reiks dar vėliau patikrint... :)
Relax wrote:
Wed Jan 28, 2015 12:57 pm
Kai nužydėjo buvo grąžintas vėl atgal po stiklu. Dabar vėl niekada net nepradžiūna, šaknys visada žalios. Naujų dar nematyt, bet lapą jau iškišo.
Relax wrote:
Sun Apr 12, 2015 1:21 pm
Sausio pabaigoj pradėjęs augt lapas jau užaugęs, lenda kitas ir auga dvi naujos šaknys.
Relax wrote:
Tue Apr 28, 2015 9:32 pm
Nesupratau kodėl tos dvi šaknys užsiraukė paaugusios po centimetrą :think:
mam wrote:
Sat Dec 19, 2015 3:37 pm
temos paspalvinimui
DSC_0695s.jpg
DSC_0695s.jpg (119.82 KiB) Viewed 585 times
mam wrote:
Sat Dec 02, 2017 1:05 pm
šiemet užaugino 9 žiedstiebius. Galvojau, kad galėsiu nufotografuoti visus žydinčius kartu. Bet vieni jau pražydėjo, kiti dar neprasiskleidė
DSC_0144a.jpg
DSC_0144a.jpg (123.47 KiB) Viewed 585 times
zemuoge wrote:
Sat Dec 02, 2017 2:22 pm
Čia tai bent !!! O ir pats augalas nemažas? Kažkada turėjau, tai lapeliai iki 10 cm buvo.
ricardas wrote:
Sat Dec 02, 2017 2:58 pm
Mam, gražumėlis :thumbsup:
Ar ji orchidariume auginat ?
Kokio didžio augalas, lapai ?
mam wrote:
Sat Dec 02, 2017 11:04 pm
Dėkui, augalas tai mažas, lapai nesiekia 10cm, tik žiedstiebiai tokie nutįsę. Auginu orchidariume
Urze wrote:
Sun Dec 03, 2017 8:39 pm
Nerealus vaizdas! [10balu] Kiek metų jį jau augingate?

Post Reply

Return to “Afrikinės orchidėjos”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests