Cypripedium - bendrai apie visus (2019 m. sezonas)

Pleione, Calanthe, Bletilla ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

Vartotojo avataras
Slogaa

Re: Cypripedium - bendrai apie visus (2019 m. sezonas)

Standartinė Slogaa » 16 Rgp 2019, 07:46

Pas mane klumpaite auga man rodos 100% perlite... Tai itariu ten ji liet reikia labai daznai...
Half woman, half amazing.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 16 Rgp 2019, 12:59

Slogaa rašė:
16 Rgp 2019, 07:46
Pas mane klumpaite auga man rodos 100% perlite... Tai itariu ten ji liet reikia labai daznai...
Gal ne perlitas o koks kalkakmenis ( tikslaus pavadinimo nežinau) nes klumpaitėm kalcio daug reikia.
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 09 Lap 2019, 08:52

Glaustai ir aiškiai, kaip auginti Cypripedium genties orchidėjas. Šaltinis - albiflora.be
MOST IMPORTANT SPECIFIC CULTIVATION INSTRUCTIONS FOR CYPRIPEDIUM .

Temperature ; Cool temperate , most between minus 15 °C and plus 30 °C . Many species are frost resistant in dormant phase . Once growing starts , frost is very harmful . High temperature of root system (over 25 °C ) in summer is cause of death number one ! Stable cold winter temperatures are beneficial . Cool root system at all times is crucial !

Light; Full light in morning as this is combined with low air temperatures , always shade afternoon . Never let light warm up the soil, apply appropriate soil cover.

Humidity ; Depending on the species , most species like humid, not wet , growing conditions , and rather dry soils when dormant . Air humidity should be at least 50 % in growing phase .

Compost ; Depending on species , acid or alkaline , with or without limestone or oyster shells. Always very well drained , and if not acid , always poor of organics , no more than 10 % .Suitable materials are pumice gravel, stone ships, coarse sand , seramis ,highly structured clay and loam (cannot get liquid ) . As organics we can use freshly fallen leaves , fen soil ( no peat ). A cover of a suitable coarse type of moss, pine needles, sphagnum or Oak/ Beech- leaves is beneficial .

Repotting ; Cypripedium grows best in a cool spot in the garden, a north facing wall for instance .You may plant them in autumn and spring when still dormant , or in summer after flowering when growths have reached maturity . For pot cultivation , use oversized containers and keep them several years ( not more than 5 years) in the same containers . Washing off any salt build up with rainwater and give them some kind of top dressing with fresh substrate before dormancy helps a lot for keeping your valuable plants in good health.

Water quality ; Good quality of water is essential , chlorine less tap water , or rainwater is even better . pH is less important .

Fertiliser ; Our opinion is now that a well adapted chemical fertilizer is best for cypripedium. Ammonia and ureum as N-source are not good at all for cypripedium, so we prefer a mineral fertilizer that only contains Nitrate as N-source . This way we avoid that the natural fungus of the orchid can be weakened in such a way that bacteria have no resistance to attach the plant. In fact the orchid fungus acts as an anti body against threatening diseases.

Protection ; Hybrids and artificially breaded plants are much more resistant .Snails and slugs need to be controlled when new shoots develop. Aphides must be destroyed from the first sight because they open the door for other detrimental diseases that often lead to destruction of the plant . High temperatures and humidity during dormancy can cause instant rot , so sensitive species need protection against winter rains, or could be put in a refrigerator in winter .Well balanced growing conditions and good open air are beneficial.

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 11 Lap 2019, 15:43

Perskaičiau visas Cypripediumų temas ir kai atėjau iki šių metų ir paskaičiau savo pranešimus - labai suėmė juokas.
"Juos ką, laistyt pavasarį reikia? O ką, vasarą irgi? Tręšt?"

Aš toks žmogus.. mėgstu pasiskaityt apie augalus ir pamiršt. O kai pradedu augint, galvoju, kad pamenu, kai ištikrųju nebelabai. :clapyellow:

Tai va, C. Eurasia (tibeticum x macranthos) šiais metais buvo visokeriopai prikankinta - Pavasarį negavus nei lašo vandens, tik tiek, kiek lijo. vasarą kurį laikotarpį auginta ant saulės... Nes maniau kad jai patinka. Liejau pakankamai retai, užtat tręšiau, nes galvojau jiem kaip kokiem cymbidžiam - trąšos pac tac.
Ir pomidorinių trąšų yra gavę.
Rudenį labai labai ilgam aš ją buvau palikus lauke, o ruduo Uk kaip žinia - labai šlapias.. tad ji 2/3 rudens praleido principe baloje kol šeimininkė nesusiprotėjo įnešt į šedą.
Žvilgtelėjau kas gyvena to mano balto substrato viduj - du pasiruošusius pumpurėlius tarp šaknų lyg radau. Lauksim sekančio sezono, kad suprast, ar sėkmingi ar nelabai buvo metai.

Prisiminiau, kad nerodžiau šioj temoj žiedų, tik pumpurus.
IMG_20190430_082944_474.jpg
IMG_20190430_082944_474.jpg (75.43 KiB) Peržiūrėta 93 kartus(ų)
IMG_20190430_082944_473.jpg
IMG_20190430_082944_473.jpg (80.27 KiB) Peržiūrėta 93 kartus(ų)

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 11 Lap 2019, 16:24

Dianit, nu labai gražūs žiedai :thumbsup:
Nors su Cypripediumais esu dar žalias bet čia patarymų gavau daug ir gerų , tai tikiuos susikalbėsiu su jais .
Ps, šią žiemą peržiemojo gan gerai , substratas budavo visada vos vos dregnas , kai paviršius pradžiudavo truputi perliedavau, tik tiek kad iš dugno išlašėdavo keli vandens lašiukai.
Mano galerija

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė mozaika » 11 Lap 2019, 16:28

Pavydėtinas grožis :evil: . Jeigu būtų koks baltas, tai dar sakyčiau gražu, bet dabar su tokia spalva... pavydžių :cry: . Kodėl gi gyveni UK, naktį iškraustyčiau sandėliuką :twisted: .
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 11 Lap 2019, 17:46

Visiems ačiū už liaupses.

Ričardai - o aš dar žalesnė nei Jūs :rollingred: Nes jūs bent skaitot ir vadovaujatės intrukcijom, o aš kaip tas jaunas maksimalistas bėgu pametęs galvą. :oops: O dabar ką veikiat su saviškiu? Sandėliuky pas mane stogas ne kiauras tai vandens a nei lašo. :scratchheadyellow: Ir jau senokai.

Mozaika - Išduosiu tau paslaptį. Aš šį individą pirkau pavasario parodoje Londone iš žinomiausių Uk laukinukių veisėjų. Nepatikėsit, bet sumokėjau 15svarų už tris ūglius turintį subrendusį augalą. Kaip matot nuotraukoj - visi ir sužydėjo, tad laimikis skaitau, neblogas + gauni vazoną ir tą baltą gruntą. Kaip koks "Rinkinys" pradedančiąjam gaunasi.
Pamenu kaip stresuodama rinkausi, nes tuo metu kol aš žiūrėjau į kiekvieno vazono įbesta nuotrauką - žmonės juos graibstė kaip pašėlę, o pardavėjai nespėjo traukt iš už prekystalio naujų.
Tad, jei norit, pavasario parodoje kitais metais galiu paimt ir jum :) O hibridas sakyčiau neblogas.. Tibeticumas su Machrantosu juk garsūs.

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė mozaika » 11 Lap 2019, 18:28

:ugeek: .
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 11 Lap 2019, 18:47

Slogaa rašė:
11 Lap 2019, 17:46
Visiems ačiū už liaupses.

Ričardai - o aš dar žalesnė nei Jūs :rollingred: Nes jūs bent skaitot ir vadovaujatės intrukcijom, o aš kaip tas jaunas maksimalistas bėgu pametęs galvą. :oops: O dabar ką veikiat su saviškiu? Sandėliuky pas mane stogas ne kiauras tai vandens a nei lašo. :scratchheadyellow: Ir jau senokai.
Maniškis dar lauke pastogėje, substratas vos vos dregnas ir laukia rimtesnės šalnos, paskui keliaus į vėsu rūsį iki maždaug vasario mėnesio ( man praitais metais Mozaika patarė, pasiteisino patarymai)
Mano galerija

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » vakar, 16:48

Atkeliavo šiandieną C. Formosanum ir C. Calceolus. Pirkau iš Ebėjaus, iš Angliškų pavienių augintojų.
Geros kainos buvo, augalai nemaži ir plius auginti lauke, žemėje.
IMG_20191114_125422.jpg
IMG_20191114_125422.jpg (5.9 MiB) Peržiūrėta 39 kartus(ų)
IMG_20191114_125920.jpg
IMG_20191114_125920.jpg (4.27 MiB) Peržiūrėta 39 kartus(ų)
Labai ilgai sukau galvą, kokį gi gruntą maišyti. Aš iš principo - nesu receptų kūrėja, t.y. dauguma augalų auga vieno tipo substrate. Bet kaip supratau su Cypripediumų gimine teks pasiraitot rankoves ir pabūt šefu virtuvėje [O.0] (... namie 80% gamina vyras :oops: )
Gavau receptą iš Vidmanto ( tikiuosi jis pats nesupyks, kad rašau viešai.. bet manau informacija būtų labai naudinga): lygiomis dalimis jis maišo kvarcinį smėlį su stambiu perlitu ir seramiu.

Kvarcinio smėlio aš neturiu, stambaus perlito irgi, tad teko galvot kažką daugiau "Angliško".
Čia dauguma juos augina arba tiesiai žemėje, o vazonams, principe, jie naudoja perlita maišytą su "horticultural grit" (1) - kurį pažodžiui išvertus būtų "sodininkijos žvyras/smėlis". Kiek teko įžiūrėt - jame pilna visko: ir stambių juodų akmenukų, ir smulkesnio smėlio, ir kažkokių rūžavų akmenukų. Nu vienužodžių, kažkoks žvyriuko ir smėliuko mišinukas. Jo aš dėjau 50%, o kitą dalį sudarė seramio (bet daugiau seramio) mišinys kartu su keramzitu (2), nestambus perlitas (3) ir panaudotos, patręšusios žievės (4) (principe jų labai nedaug).
IMG_20191114_144108_356.jpg
IMG_20191114_144108_356.jpg (481.6 KiB) Peržiūrėta 39 kartus(ų)
Tokį reikalą apšlaksčiau dolomitinėm kalkėm (dolomitic lime).
Albifloroje skaičiau, kad tiek formosanumas tiek calceolus mėgsta kalkes, o prie "sodininkijos žvyro" rašo, kad jis buvo perplautas, ir taip visos kalkės pašalintos. Jei neklystu - kalkės kažką daro su PH ir gerai veikia augalus. Bet nedaug aš jų dėjau, nes pati principe, nežinau gerai kas čia tokio.

Formosanumas buvo apdengtas žolėm ir sąmanom , o calceolus - lapais. Gaila, pas mus nėr spyglių - jie manau tiktų.
Abu į gruntą pasodinti taip, kad jei atkėlus žolę ar sąmanas - matytūsį išlindusios nosys. Nežinau, gal juos pilnai į gruntą užkast reikėjo ? :think: :scratchheadyellow:
(Ir žinau, kad juodas vazonas nelabai gerai galvojant apie vasarą... Bet kitokio dėje neturiu.. estetika gi!! )
IMG_20191114_140209.jpg
IMG_20191114_140209.jpg (2.88 MiB) Peržiūrėta 39 kartus(ų)

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 4 ir 0 svečių