Vazonai

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Šilingė, mozaika, Urze, EvaJa, Ramsis

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Abitalė

Vazonai

Standartinė Abitalė »

Nežinau kur čia man su tais savo vazonais rodytis, kažkaip neradau vazonu temos Hmmm_
Tai va, tik noriu pasidalinti idėja, kaip man pasiteisino ir dabar patinka Roellkes kvadratiniai vazonai. Labai patogu - taupo vietą, be to Ermitaže radau padėkliukus (~1,50€/vnt), į kuriuos patogiai galima sudėti augalus grupėmis, nereikia atskirų lėkštučių po kiekvienu vazonu. Šiuo metu susidėjau Masdevallias atskirai, nes jų trąšomis nevaišinu. Beje, padėklų dydis idealiai tinka ant palangės.
Tai va, dabar baisiai laukiu to užsakymo iš Roellkes, nes dar keletą augalų noriu persodinti į kvadračiokus.
Prikabinti failai
IMG_20201211_185655.jpg
IMG_20201211_185655.jpg (926.5 KiB) Peržiūrėta 335 kartus(ų)
IMG_20201211_185704.jpg
IMG_20201211_185704.jpg (1.29 MiB) Peržiūrėta 335 kartus(ų)
IMG_20201211_185642.jpg
IMG_20201211_185642.jpg (965.18 KiB) Peržiūrėta 335 kartus(ų)

Vartotojo avataras
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Re: Vazonai

Standartinė MrGreen »

Viskas atrodo puikiai liuks_ Tokią "sistemą" naudoju kelis metus, kvadratiniai vazonai patogiau susistato ir dideli padėklai (aš naudoju panašius tik pailgus) irgi labai patogu, nereikia rūpintis, kad vanduo nubėgs ant palangių/lentynų.

Vartotojo avataras
Urze

Standartinė Urze »

Tik tokia sistema turi minusą. Jei augalai dalinasi tuo pačiu vandeniu ir jei vienas užsikrečia, tai gali pasidalinti su visais padėklo kaimynais. Čia tas pats, kodėl nepatartina naudoti to paties vandens kelių augalų laistymui ar mirkymui.

Beje, kvadratiniai vazonai ne tik meiliau susistato viens šalia kito, bet ir ilgiau savo kampuose (viduje) išlaiko drėgmę.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Vartotojo avataras
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė MrGreen »

Pas mane tos probemos nėra, nes vandeniu jie nesidalina, žiemos metu purškiu substratą/ kartais mirkau individualiai vazonus, problema atsiranda, nes augalai sustatyti vienas šalia kito, liečiai lapai (pas mane) ir jei yra kenkėjų, jie gali keliauti nestabdomai, bet tas pats būtų ir su apvaliais vazonais. Čia tiesiog dėl vietos stokos, ir dėl negalėjimo pasakyti stop augalų įsigijimui, susidaro palankios sąlygos kenkėjams plisti. Na gal ir ta pati esmė jei jie mirktų viename vandens rezervuare/padėkle. Kaip tik šiandien pastebėjau miltuotus skydamarius and Laelia iš paskutnių Orchids and More užsakymų :cry:

Vartotojo avataras
Urze

Standartinė Urze »

MrGreen rašė:
Sek Gru 13, 2020 2:26 pm
Čia tiesiog dėl vietos stokos, ir dėl negalėjimo pasakyti stop augalų įsigijimui, susidaro palankios sąlygos kenkėjams plisti.
Teisybė MrGreen lūpomis kalba. :) Mano dalis vazonų irgi yra sustatyti kartu dideliuose padėkluose, bet vandens nesiekia, nes papildomai padėtas arba tinklelis, arba plastikinis kilimėlis, kurie pakelia vazonus virš vandens. Patinka tuo, kad palaisčius vanduo nubėga, neužsistovi, o paskui tas pats vanduo garuoja ir kiek padidina aplinkos drėgnį.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Rašyti atsakymą

Grįžti į